Intenzivní pulsní světlo - IPL

SUPER HAIR REMOVAL (SHR) - inovativní technologie odstránění nežadoucích chloupku která spojuje všechny vyhody tradiční metody a technologie IPL (Intenzivní Pulsní Světlo) Byl vytvořen specilální system který umožnuje jemné odstránění chloupku a při tom nevzniká nepřijemný pocit. Princip SHR uplně změnil náš názor na laserovou epilace který se tvoříl více než 15 let. Dříve jsme si mysleli že vlasové folikuly jsou víc citlivější na kratkodobé pusobící pulzní světlo.Nicméně, studie ukázaly, že paprsky s nízkou intenzitou při dlouhodobé expozici působí mnohem lepší a tím se dosáhne nejefektivnější učinek. Technologie Super Hair Removal je založená na častem opakování nizkoentenzivního laserového světla. Díky této technologie v salonu Studio TIMES je se provádí epilace chloupku libovolné barvy vtč. šedivé a velmí světlé. Bez ohledu na to že intenzivní světlo má pracovat delé, cela procedura se provádí rychlějí než ostatní druhy epilace. Pro dosážení maximálního učinku, ošetření se musí opakovat ale zase ne tak často jako ošetření na jíných strojích.

Části těla,jež mohou být ošetřeny

Fotodepilaci s IPL je možné provádět na všech částech těla (nohy, třísla, záda, prsa, podpaží...) a obličeje (horní ret, mezi obočím, vousy...) Tato epilační metoda je efektivní jak u mužů, tak u žen. Při brazilské depilaci se osvicuje kůže, nikoli sliznice. IPL umožňuje ošetřovat nejlépe ochlupení černé barvy, ale i hnědé a dokonce i tmavě blond. Za pomoci IPL obvykle nejdou odstranit bílé chloupky.

Ideální počet návštěv

V průměru bývá zapotřebí 5 - 6 návštěv. Ochlupení roste v cyklech (existují období růstu a období klidu). IPL působí na chloupky v růstové (anagenní) fázi. Frekvence sezení je od 4 do 8 týdnů. Ošetření je tím účinnější, čím tmavší budou chloupky a světlejší pokožka. Úspěšnost závisí také na hormonální hladině klienta a na tom, zda užívá hormonální léky (antikoncepci, substituci, kortikoidy apod.) - ty úspěšnost snižují a bývá zapotřebí větší počet návštěv.

Postup ošetření IPL

  • Před depilací se doporučuje pleť neopalovat a chloupky neodstraňovat depilací teplým voskem či cukrovou pastou.
  • Chloupky asi 1-2 dny před ošetřením IPL oholíme, aby v den ošetření byly asi 0,5 - 1 mm dlouhé.
  • Depilovaná oblast se odezinfikuje a poté postupně osvicuje. Doba ošetření i cena závisí na velikosti ošetřované oblasti.
  • Na závěr se aplikuje zklidňující přípravek.
  • Po několika dnech odumřelé chloupky přirozeně vypadají, nedoporučuje se je vytrhávat minimálně 1 týden.

Doporučení před ošetřením

Jeden měsíc před a po epilaci se doporučuje pleť neopalovat v soláriu a nepoužívat samoopalovací přípravky. Chloupky není vhodné odstraňovat jakoukoli metodou vytrhávání (vosk, cukrová pasta, orientální depilace, pinzeta, depilační strojek....)

Po ošetření se pokožka nesmí opalovat v soláriu ani na slunci, případně je nutno ji chránit krémy s nejvyššími UV filtry, tzv. slunečními blokátory.

Pokud máte velmi citlivou pokožku, doporučujeme vám po ošetření aplikovat přípravky s Aloe Vera, které můžete zakoupit v našem studiu.

V letních měsících po fotoepilaci chraňte epilované části těla opalovacími přípravky s minimálně 20 UV filtrem. Kvalitní opalovací prostředky lze zakoupit v našem studiu. 

Zajištění bezpečnosti

Jedná se o zcela bezpečné ošetření. Systém IPL umožňuje ochlazení pokožky díky přestávkám mezi světelnými mikroimpulsy, a tak pokožka nebývá spálená, jak se někdy stává u laseru.

Ošetření se nedoporučuje v těchto případech: epilepsie, diabetes, herpes, tetování, čerstvé opálení, u osob užívajících léky na ředění krve a které užívají léky způsobující přecitlivělost na světlo, u osob, kteým vznikla kožní vyrážka v minulosti jako reakce na světlo.

Výsledky epilace

Epilace s IPL je považována za trvalou nebo dlouhodobou. V průměru se podaří odstranit 85% chloupků. Zbylé chloupky budou světlé a jemné, téměř nepostřehnutelné. Epilace je závislá na hormonálních změnách a užívání léků, které obsahují hormony. Může se proto po určité době jednorázově udržovat.

Výhody fotodepilace pomocí IPL

  • bezpečnost
  • neinvazivní metoda, téměř bezbolestná, vedlejší účinky jsou minimální díky ochlazení pokožky
  • účinnost, přizpůsobivost, pohodlnost, rychlost